برندینگ

آن لحظه که روح بود، تنها جاذبه ای برای چیزی برون آمده از معنا، نه رشته هایش به هم گره خورده و نه استخوان هایش بار و بن گرفته، پس خونی گرم تمام اجزای آن را حرکت داد. پس روح بود اما به ادراک رسید برای هر مدرکی، همانطور که معنایش بود و نه یک کلمه بیش و کم. حالا جاذبه ی جانش چیزی داشت برای هر نیازمند که تا ابد در حلقه ی نیازش گرفتارآیند و از رشته هایش بنوشند، در حالی که سرچشمه هرگز نمی خشکد و طعمش چاشنی نمی بازد.
در پروژه های برندینگ بخش اعظمی از پروژه در مراحل تحقیق و توسعه انجام می شود و به خروجی این مراحل در مرحله اجرا با دقت توجه می شود. فهمیدن دی ان ای برند برای خلق آن از اهم وظایف مدیر هنری پروژه است. مدیر هنری به تناسب اطلاعات دریافت شده، تمام عناصر بصری را خلق می کند. خطوط، زوایا، رنگ، گردش چشم، هارمونی و تونالیته را با دقت بررسی می کند و نهایتاً در بستری از شکل و رنگ مفاهیم کلیدی برند را خلق می کنند. شجاعت، استقامت، حرکت، جدی بودن و بسیاری دیگر از روحیه ها و همینطور خلاقیت و … این مفاهیم به طور عمده با نیازهای پروژه هماهنگ می شوند.
پروژه های برندینگ بسیاری در استودیو است انجام شدند که در آنها استودیو است مجبور به ساخت دوباره برند شده است. در بسیاری از موارد برندهایی که پیش از آن در حال فعالیت بوده اند بنا به دلایل مختلف به ری‌برندینگ مجموعه خود اقدام می کنند. در این پروژه ها استودیو است توجه می کند که دارایی های برند مورد صدمه قرار نگیرند و تغییراتی که برند دستخوش آنها می شود یک حرکت روبه جلو و قدرتمند باشد و به این ترتیب در مراحل تحقیق و توسعه نقاط مثبت و منفی گذشته برند به دقت مطالعه، بزرگنمایی و دلایل بازطراحی برند یک به یک ارزیابی می شود.
این نکته حتماً مورد توجه قرار بگیرد که برندینگ یک امر یک جانبه نیست و مفاهیم کلی تری مانند هویت کلی و چارت های کاری، نظام مالی، خروجی محصولات و خدمات برند و نظام بصری و بسیاری دیگر از مباحث در ساخت یک برند دخیل هستند که استودیو است به تناسب توانایی های خود در آنها به عنوان مشاور فعالیت می‌کند.

لوگو

لوگو به شکل های مختلفی دیده می شود(لوگوتایپ، مونوگرام، لوگومارک، لوگوهای ترکیبی) و به طور کلی کمپانی های بزرگ و برندها و محصولات زیادی در طراحی لوگوی خود دقت می کنند. اسم کمپانی و برند، برندینگ و هویت بصری همه باید در لوگو فهمیده شده و قبول شوند. لوگو باید توانایی ارائه در مواد مختلف چاپی و دیجیتالی را داشته باشد و درسایز های گوناگون به راحتی دیده شوند. در بسیاری از موارد توانایی تک رنگ دیده شدن و محدودیت های اندازه ای آن باید مورد توجه قرار بگیرد. زوایای خطوط، جزئیات در لوگو، نوشتار در لوگو به عنوان تگ، دوزبانه بودن آن و همینطور نحوه استفاده تایپوگرافی مساله مهمی است. برخلاف بسیاری از موارد گرافیکی و تبلیغاتی در طراحی لوگو باید به امر طولانی اثر توجه ویزه‌ای داشت به شکلی که شاید تا سال‌های بدون تغییر محصوصی باقی بماند و باید اثرگذاری و زیبایی خود را حفظ کند. اما این نکته هم قابل ذکر است که هر نشانه‌ای نیاز به مراقبت و پرورش دارد همانطور که ابرکمپانی شناخته شده جهان در طول حیات نشانه خود دست به ری‌دیزاین لوگو خود میزند بدون اینکه این تغییر تاثیری چشمگیری بر مخاطبین گذارد، در واقع این جز مهمی از این دست از مراقبت ها می‌باشد که ما نیز در استودیو است به شما در این راه کمک می‌کنیم.