از آن دم که جمعی از آدمی گردآمد، دانست که آیینی باید ساخت. برای طبع شکوفه‌های بهار و سرمای زمستان. برای پایکوبی گرم‌ترین روزهای شهد نوشی و فراغت شب‌های طولانی. چون آدمی جمع شود، همه رفتارش آیین است و این آیین هر لحظه زینتی است و از هر زینت خبری، گفتوگویی، پیامی و نفسی که نفس می‌کشد و خونی که خونی را. آدمی از آن لحظه که شاخه‌ای چید در تکاپوی اجتماع بود و آیینی که می‌سازیمش در آراسته ترین شکل.
رویدادها، اعم از گردهمایی، جشنواره، سمینار و نمایشگاه و … معمولاً دارای یک هویت مستقل از مطالب ارائه شده در آنها می‌باشند و به این ترتیب بسیاری از رویدادهای مهم در جهان خود به عنوان یک برند شناخته می‌شوند و به رویکرد توأمان نیاز دارند که اول به یک کلیت اصلی رسیده و دوم به تناسب هر دوره مواد بصری مختلفی برای آن تأمین شود.

رویداد

طراحی رویداد از مباحث کلی مانند برندینگ و هویت مجموعه شروع شده و نهایتاً به خروجی های بصری مختلفی تبدیل می‌شود، مانند تندیس و لوح که یادگار مهمی از رویداد به حساب می‌آید. امروزه حتی در نمایشگاه‌های ارائه محصول هم تلاش می‌شود برای جذابیت و رقابت شرکت کننده‌ها و پیگیری رویداد توسط مخاطبین در پایان آن به بهترین‌های شرکت‌کنندگان هدیه‌ای داده شود.
بسیاری دیگر از مواد طراحی رویدادها به تبلیغات رویداد می پردازد، طراحی پوستر، طراحی شهری، مواد چاپی داخل رویداد، فراخوان های حضور، دعوت نامه‌ها و بسیاری دیگر از این مواد به هر چه بهتر دیده شدن رویداد کمک می کنند.
در ادامه فرآیند بخش دیگری از مواد چاپی و دیجیتال رویدادها به بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان کمک می کند تا با آن‌ها بتوانند به بهترین شکل ممکن در رویداد شرکت کرده و از آن استفاده کنند. کارت‌های شناسایی، مواد چاپی مانند بروشور، نقشه، غرفه بندی، نظام سالن‌ها و ترک‌های سخنرانی و پنل‌های گفتگو، لیست نفرات شاخص حاضر در رویداد، تنظیم جلسات ملاقات، ارائه اعتبارنامه و گواهی نامه، طراحی لباس برای رویداد، گرافیک محیطی و راهنما و … به کیفیت برگزاری رویداد کمک می‌کنند.
رویدادهای مختلف به تناسب خود از اپلیکیشن‌های راهنمای مخصوص به خود و همینطور سایت، شبکه های اجتماعی و بسیاری دیگر از مواد کمک کننده استفاده می‌کنند. معمولاً یکی از نیازهای اصلی رویدادها نیاز به انسجام مواد و مطالب و محتوای شرکت داده شده در آنها هست تا به عنوان یک خروجی پس از اتمام آن قابل ارائه و گزارش باشد. در بسیاری از مواقع فیلم و کتابچه‌هایی از رویداد تهیه می‌شود و جهت فروش ارائه می‌شود. جمع بندی رویداد در خروجی نهایی آن کمک می‌کند تا رویداد بتواند برای دوره‌های بعدی رایزنی‌های مختلفی در مباحث اسپانسرینگ و شرکت کننده‌ها داشته باشد و همینطور برای شرکت کنندگان به عنوان سند حضور آنها ارزشمند است.

رویداد